Search
сабота 23 февруари 2019
  • :
  • :
loading...
Најнови Вести

ДАЛИ КОКА КОЛА ЌЕ ГО ТУЖИ АМДИ: Бајрам извади шише со Кока Кола на кое се наоѓаше неговиот лик

loading...

Дали светскиот бренд Кока Кола ќе го тужи кандидатот за претседател на Македонија, Амди Бајрам. Тој среде емисија на телевизија 24 извади шише со светскиот бренд на пијалок Кока Кола на кое се наоѓаше неговиот лик и ја нарече Амди Кола. Водителот на емисијата во повеќе наврати му посочи дека ова е несериозно однесување за еден пратенички кандидат, но тој посочи дека тоа е само неговиот стил.

loading...