Search
среда 21 август 2019
  • :
  • :

Дали фирмата на Вице Заев на 1 ви февруари лапна нов тендер? Лапна, лапна

ретро

Која е СВ ИНВЕСТ фирма блиска до Вицето како што тврди Мицковски, писмо

Камиони од струмичка компанија во сопственост на Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев, со налепници од битолската компанија “СВ Инвест”, се ангажирани за превоз на јаглен во РЕК Битола, обвинува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Тврдењата за ваквиот криминал тој ги поткрепи со видео материјал, од кој според него, може да се види дека товарните возила кои се со ознаки на битолската фирма, имаат струмички регистарски таблици. Побара Јавното обвинителството веднаш да го истражи случајот.

Ниту има некаков криминал во РЕК ниту пак постои некаква поврзаност со фирми или лица од семејството на претседателот Зоран Заев, за коишто денеска лажно наведуваше Мицковски, реагираат од СДСМ.

Случајот за коjшто зборуваше денеска Мицкоски е целосно измислен, и нема никаква врска со реалноста.Во име на вистината, ги повикуваме сите надлежни институции и невладини организации коишто се бават со антикорупција да се заинтересираат за измислениот случај на Мицкоски и за тоа да ја информираат јавноста, стои во соопштението од социјалдемократите.

Од АД Електрани на Македонија, во чија сопственмост е РЕК Битола, реагираат дека тврдењата на првиот човек на ВМРО ДПМНЕ се неточни.

Оттаму информираат дека фирмата „СВ Инвест“ – Битола никогаш не била ангажирана како подизведувач за транспорт на јаглен во РЕК Битола.

 

писмо

таа е и за трговија и градежништво и останати услуги sedisteto na taa firma e vo starata bitolska carsija

administratot na taa firma za kontakt e naznacen nekoj stole
071212….
ova e negov mob

firmata 2018 raboti so tenderska dokumentacija

znaci koga barale administrator pozelno bilo da ima takvo iskustvo
oglasi od ovaa firma pretendirale vo 17.02.2018
znaci pak godinavae sega neli onie elektranite demantiraa no prati sega sto ke ti pustam Javna nabavka
ovaa firma e nova i opsti rabotnik barala vo fevruar 2018
i slicno
firmava brzo se siri i vo ohrid so sediste

 

Ilija kitanovski
ama sepak velat i rabotela okolu 10 god
iako jas stojam do to deka sega na ovoj nacin raboti
prv gazda bil ilija kitanoski
upravitel Kire mamli
i sledi go pak ova demantiraat a javnata nabavka na angazman na fizicka rabotna sila stoi
Раководството на АД ЕЛЕМ склучи договор за ангажирање на работници за потребите на РЕК Битола по пат на непосредна спогодба со фирмата СВ-Инвест, во висина од 21 милион и 240 илјади денари, фирма чиј сопственик според нашите информации е близок пријател на директорот на РЕК Битола
vkluceni i Siljan Micevski i Ilija Kitanovskи
значи и еден нов сопственик на телевизија мора да е у бизнисот блисок до Силјан…
loading...