КолумниТОП

Дали Филипче бил во улога на домаќин или гостин во домот на Боки!?

Македонија

Заболени
11,202
+74
Мртви
505
+5
Излечени
7,108
Активни
3,589
Last updated: 05/08/2020 - 02:56 (+02:00)

Многу важно прашање

Дали Филипче бил во улога на домаќин или гостин во домот на Боки!?

И зошто до сега го нема во изјавите на Орце

Во домот кај Бојан Јовановски, на една од средбите кои ги имал со Орце Камчев и Зоран Милевски Кичеец, присутен бил и актуелниот министер за здравство Венко Филипче.

Ова го откри бизнисменот Камчев на денешното судење за случајот „Рекет“, одговарајќи на прашање на обвинетиот Бојан Јовановски.

-Кој беше присутен на средбата во мојот дом меѓу 15 и 20 март, кога зборувавме за бизнис проект?, го праша Јовановски сведокот Камчев.

Камчев не сакаше да одговори, но откако судијката инсистираше на одговор, бизнисменот рече:

„Бевме јас, ти, жената што ти чисти, Кичеец и министерот за здравство, рече Камчев, кој на инсистирање на обвинетиот за кој министер станува збор, рече дека бил Венко Филипче.

Камчев додаде дека ми била понудена една работа, но тој ја одбил.

 

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker