Search
среда 13 ноември 2019
  • :
  • :

БРАВОО ЗОКИ ЗНАЕВ ДЕКА СИ ХОМОФОБ ЗНАЕВ ДЕКА СИ НАШ РЕДНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ ОПУШТИШ И ДА СИ ПРИЗНАЕШ

Премиерот Зоран Заев вели дека зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност, откако вечерва изјави дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа влада од власт, како одговор на новинарско прашање дали знаел за рекетот на Бојан Јовановски – Боки 13.
Во твитот на Заев, кој уследи по бурата реакции во јавноста на неговата претходна изјава, тој вели:
„ЛГТБТИ заедницата ја има мојата голема почит. Затоа, пред да го употребам зборот „педер“ упатив извинување. Тој збор го употребив за да дадам карактерна особина, а не да означам сексуална припадност. Извинување за ЛГТБТИ луѓето. Ќе се борам за нивните права, како и досега“, порача Заев на Твитер.

loading...