КолумниТоп3

Aпасиев: Нема слободни медии, ги избркаа Геро, Жоро, Лупевска

Македонија

Заболени
11,554
Мртви
519
Излечени
7,607
Активни
3,428
Last updated: 08/08/2020 - 16:26 (+02:00)

Геро го принудија да си дае оставка од Слободен печат, Жоро го избркаа од Фокус, Лупевска ја деградираа од Телма, маж и на шефицата на протокол на екс-прајминистерот купи неколку итернет портали, Коста Петров прави глуперди од министрите на СДС ко на времето Мартин Протоѓер… Зборувајте ми за СЛОБОДА НА МЕДИУМИТЕ 

Или, шо би рекол стариот добар дедо Ленин: „Насекаде низ светов каде што владее капитализмот, слободата на медиумите значи слобода да се купи медиумот, слобода да се купи новинарот, слобода да се поткупи народното гледиште и истото слободно да се претстави во полза на буржоазијата“

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker