Search
петок 18 октомври 2019
  • :
  • :

АЛО ЗАЕВ, АНЏЕЛИНА ЏОЛИ НА ТЕЛЕФОН – „ТВИТЕР“ ГО ЗЕЗА ПРЕМИЕРОТ

Откако светски познатите руски пpaнкepи објавија телефонски разговор, кој трае речиси цел час, со премиерот Зоран Заев, кому му се претставиле како поранешниот украински претседател Петро Порошенко и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, зезањето продолжи на „Твитер“. „Репортер“ ги избра најсмешните твитови за премиерот Заев. За потсетување само, руските пранкери Вова и Лексус се познати по ваквите шеги. Досега нивни жртви беа Макрон, Порошенко, неколку американски сенатори, како и Столтенберг…

Бони Топ@bonitopp

Ало Заев, Анџелина Џоли на телефон

View image on Twitter
48 people are talking about this

Malista Pulikala@malistaPulikala

Ало господине Заев
Џорџ Сорос на линија

View image on Twitter
See Malista Pulikala’s other Tweets

ладно е вечерва м?@UnDoneOff

заев разговара со мајкл џексон

View image on Twitter
See ладно е вечерва м?’s other Tweets

Маче| 🇲🇰@Vlatko100janosk

Хелоу мистер Заев, Америго Веспучи ис колинг.

View image on Twitter
See Маче| 🇲🇰‘s other Tweets

Текстот Ало Заев, Анџелина Џоли на телефон – „Твитер“ го зеза премиерот е превземен од Reporter.mk.

loading...