Search
понеделник 24 јуни 2019
  • :
  • :

Адвокатот реформатор на Лештар потрчкото Алек Михајловски му ветиле директор на царина?

Адвокатот Александар Михаловски инаку порано адвокат на Груевски сега на Орце Камчев за Систина му било ветено дека по победата на ВМРО ДПМНЕ ќе бил директор на Царина, му ветил лично Александар Николоски Швајн и познатиот скопски  цепач Фреди затоа он толку за Мицковски рипа и сликите што ги споделуваа ланските за Митко Јанчев и Вице Заев е за да му помогне на Мицковски.

Алек е близок со сопственикот на порталите А1 он, Макфакс, ГРИД, РЕПОРТЕР и други Игор Лештар кој од подржувач на Зоран Заев сврте со подршка на Христијан Мицковски контра СДСМ.

Slikata koja ja spodeluva Mihajloski

loading...