Search
сабота 22 февруари 2020
  • :
  • :

Адријана Будимир и Едина Муса во комисијата од СДСМ предводена на Наумче Мојсоски

Поранешната ракометарка Адријана Будимир и поранешната кошаркарка Едина Муса се вклучени во Комисијата за спорт на СДСМ која ја предводи поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсоски.

„Тоше Гечевски и Едина Муса, од ракометот ќе бидат Адријана Будимир, Гоце Макалоски, Владо Недановски, од фудбалот се Игор Митревски и Никола Ѓошевски. Во Комисијата ќе бидат вклучени и атлетичарката Дрита Ислами и каратистот Емил Павлов“, ги потврдува своите соработници Мојсоски во најавата за интервју за 24Ракомет.

Мојсоски на почетокот на месецов доби функција во владејачката партија СДСМ и ќе ја предводи Комисијата на спорт на социјалдемократите, одлучи тогаш седницата на Централниот одбор на СДСМ

loading...